Семінари психолога
Вадима Музиченка

Психолог, психоаналітик. Автор та ведучий навчальних курсів, семінарів та курсів підвищення кваліфікації для психологів та психоаналітиків, супервізійного проекту, соціальних програм для розвитку дітей та підлітків.


Теорія Жака Лакана

Навчальна група працює з семінаром №1 "Роботи Фрейду з техніки психоаналізу". Незважаючи на всю темряву текстів Лакана, ми намагаємося зрозуміти і побачити інше мислення ніж наше власне, побачити людину, яка розкриває і доповнює геніальні відкриття Зігмунда Фрейда.

Крім вивчення основної роботи, ми читаємо та розбираємо супутні тексти. У ході роботи учасники активно пропонують своє бачення. Щоразу ми приходимо до чогось нового та цікавого, а головне – ці знання допомагають нам зростати та просуватися у професії. Вивчення робіт Лакана - це постановка та рефлексія психоаналітичного мислення та способу підходу до нього.

Запрошуємо приєднатися психоаналітиків та всіх, хто цікавиться психоаналізом, до наших регулярних зустрічей.

  • Контакти для реєстрації
  • Розклад на 2020 рік

    5.05Робота зі статей “Топіка уявного”. Йдеться про розуміння до підходу про стадії дзеркала, дослідження оптичних моделей, які дозволяють підійти до оптичної – психічної конструкції. Лакан розмірковує про реальність та способи її впорядкування для психічного. Разом з Лаканом ми розмірковуємо, читаємо та досліджуємо, яким чином виникає Я у дитини. Роздуми ґрунтуються на роботі Фрейда "Заперечення".

    12.05Розбір статті “Вовк! Вовк!” (10 березня 1954). Стаття присвячена нагоди Робера, теорії над-Я і мовленнєвої конструкції, яку Лакан називає кістяк мови - міркування у тому, що є для промови “скелетом”, те що підтримує саму мову і дозволяє цю мову конституювати.

    19.05Продовження аналізу статті “Вовк! Вовк!” (10 березня 1954).

    26.05 - 02.06Розбір 9-ї статті “Про нарцисизм”. Йдеться у тому, що таке акт, психічний чи психоаналітичний. Лакан розмірковує про сексуальність і лібідо, розмірковує про підходи Фрейда та Юнга. Лакан повертається до теми вузла Боромея, його цікавить уявне в неврозі і символічне в психозі.

    09.06Продовження аналізу статті “Про нарцисизм”.

    16.06Розбір 10-ї статті "Два нарцисизму". Розглянемо поняття потягу: що таке потяг? Як до нього підходити? Лакан повертається до питання про уявне у тварини та людини. Сексуальна поведінка по-своєму схильна дурити, Лакан наводить своє бачення сексуальності у людини. Міркування про Над-Я. Ця стаття побудована на роботах Фрейда "Про нарцисизм". нарцисизм є основним механізмом запуску стадії дзеркала, Лака також повертається в даному питанні.

    23.06Продовження аналізу статті “Два нарцисизму”.

    30.06Розбір 11-ї статті “Я-ідеал та ідеальне Я”. Йтиметься про те, як конструюються ці 2 поняття. Яким чином вводиться в цю символічну конструкцію фалічне означає. Лакан розмірковує про построкове читання Фрейда. Які брехні сексуальності існують і як вони відтворені? Лакан повертається у своїх поняттях символічного та уявного у розділі “Символічне відношення визначає позицію суб'єкта у уявному”.

Освітній проект "Фрейд у деталях"

Разом з Фрейдом ми спробуємо провести своє дослідження питань, які він торкається, і побудувати наш сучасний погляд на психоаналітичну роботу Фрейда, яка є основною для аналітиків та тих, хто вивчає психоаналіз.

Кожну зустріч ми вивчаємо новий текст, досліджуємо теоретичну та практичну сторону питання, розглядаємо клінічні випадки Фрейда, проводимо власний аналіз його робіт та багато іншого.

Семінар працює у відкритому форматі. Усіх бажаючих удосконалюватись у психоаналітичній теорії та мисленні, пізнати себе та навколишній світ, ми запрошуємо приєднатися до наших щотижневих зустрічей.

  • Контакти для реєстрації
  • Розклад на 2020 рік

    29.04Продовження роботи з текстом “Дослідження істерії”. Вивчення випадку Катарини, випадку фрейлейн Анни О. Дослідження перебігу хвороби, виявлення основних категорій та понять перебігу істерії; Вивчення психоаналітичної техніки.

    06.05Продовження опису випадків дослідження істерії. Вивчення випадку пані Еммі фон Н. та випадку міс Люсі Р. Ми звернемо увагу на психоаналітичну техніку, особливості перебігу випадків, розглянемо, як формуються симптоми у пацієнток.

    13.05Розбір випадку фрейлейн Елізабет фон Р. Початок вивчення та роботи з теоретичною частиною тексту “Дослідження істерії”. Вивчення двох важливих питань: 1. Чи є всі істеричні випадки ідеогенними? 2. Теорія про внутрішнє мозкове тонічне збудження. Розгляд питання про функціонування психічного апарату та надання часу афектам.

    20.05Завершення роботи з “Дослідженням істерії”. Розглянемо ідеї Фрейда про істеричну конверсію, обговоримо гіпноїдні стани. Розглянемо несвідоме уявлення та уявлення не допущене до свідомості. Розщеплення психіки за Фрейдом. Вроджена схильність до розвитку істерії.

    27.05Продовжуємо роботу, присвячену техніці психоаналітичного лікування. Розглянемо 3 тексти: "Психоаналітичний метод Фрейда", "Про психотерапію", "Майбутні шанси психоаналітичної терапії". Завдання: вивести основні теоретичні положення, зробити експлікацію, характеристику того, що ми можемо використовувати як психоаналітичну техніку і на сьогоднішній день; зробити порівняння, розрізнення випадків невротичних захворювань часу Фрейда та сучасних. Ми спробуємо побачити, чи є відмінності протягом неврозів, і чи можливо застосовувати ці теоретичні напрацювання сьогодні.

    03.06Продовження роботи з технікою лікування. Вивчення тексту Фрейда "Про дикий психоаналіз". Текст дає можливість зробити побудову позиції аналітика, розібратися у можливостях цієї неможливої ​​професії та підготовки аналітика. У роботі задаються питання: Чи повинен психоаналітик бути цілком здоровим? Чи має він проходити спеціалізоване навчання? Чи має він бути лікарем?

    10.06Практичне заняття з практики тлумачення сновидінь. Робота з текстом Фрейда "Практика тлумачення сновидінь". Зустріч присвячена тлумаченню сновидінь, феноменам сновидінь та використанню матеріалу сновидінь для лікування пацієнта.

    17.06Зустріч присвячена перенесенню. Розбір тексту Фрейда "Про динаміку перенесення". Ми спробуємо вивести феноменологію перенесення. Використовуємо також текст роботи, присвяченого випадку Дори, щоб ми могли побачити, яким чином перенесення в терапії допомагає або заважає отримання позитивного терапевтичного результату.

    24.06Розбір 2-х статей. З роботи "Про початок лікування" - "Поради лікаря при психоаналітичному лікуванні" (1912); з роботи "Спогад, повторення, опрацювання" - "Далі поради з техніки психоаналізу". Ми розберемо технічні моменти та питання стратегії психоаналітичної роботи.

Філософія - від античності до сучасності. Семінари з вивчення філософії Мартіна Хайдеґґера

У дитинстві я думав, що філософи займаються нудною справою — марними розмовами про нецікаве. Згодом я зрозумів, що саме мистецтво роздумів неймовірно важливе для дорослої людини.

Щосуботи працює група з вивчення філософської спадщини М. Хайдеггера. Ми працюємо з книгою «Буття і час», текст якої не є простим, однак це неймовірно просуваючий текст, який допоможе розширити ваш світогляд. Читачеві він розкриває саму основу буття у погляді на прості речі та відносини у світі, що є для нас звичайними і тому непомітними та таємними.

Хайдеггер пропонує побачити світ у взаємовідносинах людини, яка бажає прожити життя за власним вибором у її повноті і обмежує «світ турботи» інших, які намагаються обмежити, насамперед, свободу думки.

Запрошуємо всіх бажаючих та тих, хто цікавиться у філософії Мартіна Хайдеггера до спільної роботи з його "поезією смислів".

  • Контакти для реєстрації
  • Розклад на 2020 рік

    02.05Мы рассмотрим § 70. Временность присутствия размерной пространственности. Речь идет о категории времени, которая должна быть сопоставлена с бытием.

    09.05Изучение § 71. Временной смысл повседневности присутствия.

    16.05Глава 5 “Временность и историчность”, рассмотрим § 72. Экзистенциально-онтологическая экспозиция проблемы истории. Будем смотреть на исторический аспект присутствия и его целое бытия, соизмеримое бытие от начало до конца жизни.

    23.05§ 73. Расхожая понятность истории и событие присутствия. Рассмотрим, что же такое история для субъекта, который задается вопросом о смысле жизни и каким образом эта история будет связана с временностью существования.

    30.05Изучения § 74. Основоустройство историчности.

    06.06Работа с § 75. Историчность присутствия и миро-история.

    13.06§ 76. Экзистенциальное происхождение историографии из историчности присутствия.

    20.06Работа с § 77. Взаимосвязь предыдущей экспозиции проблемы историчности с исследованиями В.Дильтея и идеями графа Йорка.

    27.06Начинаем работу с Шестой главой. Временность и внутривременность как источник расхожей концепции времени. Рассмотрим § 78. Неполнота предыдущего временного анализа присутствия.

Головна Семінари Контакти